by Maciej Splisgart

Nocny Pożar na Jachtowej – Apel służb !

Na czasie

Nocny Pożar na Jachtowej – Apel służb !

W niedzielę chwilę przed godziną 23:00 doszło do pożaru Bio kominka. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano straż pożarną oraz policję. Dojazd do pożaru był utrudniony przez zaparkowane samochody obydwu stronach ulicy. Wozy strażackie przeciskały się „na żyletki” by dotrzeć do celu, tracąc przy tym cenny czas – informuje świadek nocnej sytuacji. Po dojeździe na miejsce strażacy udali się na rozpoznanie. Okazało się, że sytuacje udało się opanować przed przybyciem służb.

Nie jest to pierwsza interwencja służb na tym osiedlu. Niestety wcześniejsze również były utrudnione przez zaparkowane pojazdy. Mieszkańcy informowali nas już wcześniej, że kierowcy, którzy odbierają odpady komunalne również muszą się nieźle nagimnastykować.

Apel służb

Nie zostawiajcie swoich pojazdów na wąskich drogach dojazdowych. Uniemożliwiacie nam swobodny dojazd na miejsce zdarzenia.

Strażacy czy ratownicy medyczni, którzy śpieszą z pomocą do osób poszkodowanych, na swojej drodze regularnie napotykają zaparkowane samochody, które utrudniają bądź uniemożliwiają przejazd.  W obliczu zagrożenia życia każda sekunda jest na wagę złota, a brak swobodnego poruszania się samochodów ratowniczo-gaśniczych znacznie wydłuża nasz czas przyjazdu.

Swój apel służby ratunkowe kierują głównie do mieszkańców osiedli. Problemy z przejazdem występują głównie na osiedlach, gdzie na wąskich jezdniach częściowo są zaparkowane samochody. To zdecydowanie utrudnia nam swobodny dojazd na miejsce zdarzenia, gdzie zawsze czeka ktoś, kto oczekuje pomocy – dodają.

Więcej z kategorii Na czasie

Najnowsze wpisy :

Ostrzeżenia

IMGW ostrzega oblodzenie 1 stopnia

Przez 29 listopada, 2020

Na czasie

Badanie Klimatu Rowerowego

Przez 10 listopada, 2020

Na czasie :

To Top
error:
Luboni

Pobierz bezpłatnie
POBIERZ