by Maciej Splisgart

Nowy „Lukas” pomoże ratownikom z Lubonia !

Na czasie

Nowy „Lukas” pomoże ratownikom z Lubonia !

Najnowszej generacji sprzęt do reanimacji pacjenta powędrował do Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Luboniu. „Lukas” to sprzęt bardzo potrzebny podczas reanimacji pacjenta. System kompresji klatki piersiowej LUCAS 3 służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy zespołu ratowniczego. Dzięki bardzo prostej i intuicyjnej obsłudze, przeznaczony dla każdego rodzaju służb ratowniczych nie zależnie od ich stopnia zaawansowania. Stosowany przez zastępy ratowników przemysłowych, zespoły Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej działających w ramach KSRG. Urządzenie wykonuje co najmniej 100 ucisków na minutę o głębokości 5 cm; a możliwość szybkiego jego zastosowania minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji.

Od teraz obydwie karetki stacjonujące w Luboniu mają to urządzenie na wyposażeniu – informuje nas jeden z Ratowników. Każdy potencjalny pacjent może czuć się bezpiecznie mając świadomość, że karetki wyposażone są w tak nowoczesny sprzęt.

Zakup dokonany był w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa projektu pn. “Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla potrzeb walki z epidemią koronawirusa Covid-19 w województwie wielkopolskim”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (WRPO 2014-2020). Warto też wspomnieć, że urządzenie kosztuje około 60 tysięcy zł. Lucas żartobliwie nazywany przez Ratowników Łukaszem traktowany jest jako dodatkowy członek załogi 😊

/  Michał

 

 

Więcej z kategorii Na czasie

To Top
error:
Luboni

Pobierz bezpłatnie
POBIERZ