by Maciej Splisgart

„Lubonianka” Osiedle czy wysypisko śmieci ?

Na czasie

„Lubonianka” Osiedle czy wysypisko śmieci ?

Otrzymaliśmy wiadomość od długoletniej mieszkanki osiedla „Lubonianka”

 

Od ponad 20 lat jestem mieszkanką tego osiedla. To co się ostatnio tutaj dzieje ze śmieciami to jakaś masakra. Przed śmietnikami można zauważyć hałdy przeróżnych rzeczy. Można znaleźć tam dosłownie wszystko, meble, elektronikę, akcesoria łazienkowe, tapczany … Na początku roku robiłam w mieszkaniu mały remont, zamówiłam mały kontener na odpady by ktoś mi nie zarzucił, że zapycham ogólnodostępne śmietniki. A co robią niektórzy mieszkańcy ? Remont , następnie gruz wyrzucają do wspólnego śmietnika.

Dlaczego mamy płacić za nieswoje śmieci ?

Z okna widzę pobliski śmietnik na osiedlu. Niejednokrotnie widziałam jak podjeżdżają samochody, wyrzucają śmieci i odjeżdżają. Takie procedery na przestrzeni czasu się zdarzały, ale nie na taką skalę jak ostatnio. Rekordzistą jest mężczyzna, który w dniu wczorajszym (poniedziałek) wyładował ze swojego samochodu blisko 10 dużych worków śmieci. Spółdzielnia nakłada na nas coraz wyższe opłaty za wywóz śmieci, nakazuje segregacje strasząc podwyżką opłat a jak widać ze śmietników korzystają nie tylko mieszkańcy osiedla. Czy spółdzielnia nie mogłaby pozakładać np. kamer na osiedlu ? Na pewno by się sprawdziły w tym czy innym przypadku.

Jak z tym chce walczyć spółdzielnia ? Może ma już jakiś pomysł ? Przez część swojego życia myślałam, że mieszkam na osiedlu, ostatnio mam wrażenie, że na wysypisku śmieci.

 

Na prośbę Pani Małgosi przekazujemy wiadomość do zarządu osiedla „Lubonianka”

 

 

 

Więcej z kategorii Na czasie

To Top
error:
Luboni

Pobierz bezpłatnie
POBIERZ