by Maciej Splisgart

Odnotowano drugą osobę zarażoną w Luboniu

Koronawirus

Odnotowano drugą osobę zarażoną w Luboniu

Komunikat Burmistrza Miasta z dnia 20 kwietnia br. godz. 16:00 ❗️

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz działań podejmowanych w związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS -Cov-2 w Luboniu.

➡️Na dziś odnotowaliśmy dwie osoby zarażone pod dwoma adresami. Przebywają one w izolacji w miejscu zamieszkania, bez objawów wymagających leczenia szpitalnego.

➡️Podajemy, że na dziś tj. 20.04 br. liczba osób objętych kwarantanną, podlegających bezpośrednio nadzorowi Policji i niekorzystających z aplikacji to 18 mieszkających pod 9 adresami. Liczba osób korzystających z aplikacji „Kwarantanna domowa” to 7 mieszkających pod 7 adresami.

Przypominamy, że dzisiaj tj. 20 kwietnia otwarte zostają plaże, parki i lasy – można do nich wchodzić w celach rekreacyjnych. Przypominamy także, że nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa, m.in zasłanianie ust i nosa oraz utrzymywanie 2-metrowego dystansu. Zamknięte pozostają wszystkie place zabaw, siłownie zewnętrzne i skateparki. Nadal obowiązuje zakaz gromadzenia się. Pamiętajmy zatem, aby nie traktować spacerów jako spotkań towarzyskich.
Od dzisiaj samodzielnie może przemieszczać się młodzież powyżej 13. roku życia (dzieci młodsze nadal pozostają wyłącznie pod opieką osoby dorosłej).
Również od dzisiaj więcej osób zrobi jednorazowo zakupy w sklepie. Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas pomnożona przez 4, a w sklepach o powierzchni większej – na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
W miejscach kultu religijnego (np. w kościołach) może już przebywać 1 osoba na 15 m2.kult religijny – jedna osoba na 15 m2 w kościołach:
– Parafia pw. św. Jana Bosko – 40 osób,
– Parafia pw. św. Jana Pawła II – 55 osób,
– Parafia pw. św. Barbary – 20 osób,
– Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego – 45 osób
Zwolnienie rolników z obowiązku zakrywania usta i nosa.

Nieustannie apelujemy o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy, aby z przywróconych możliwości spacerowania w parkach i na terenach zielonych korzystać z rozsądkiem. Jesteśmy odpowiedzialni za siebie, swoich najbliższych oraz całą społeczność #zostanwdomu

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Więcej z kategorii Koronawirus

To Top
error:
Luboni

Pobierz bezpłatnie
POBIERZ