by Maciej Splisgart

Odnotowano pierwszą osobę zarażoną w Luboniu

Na czasie

Odnotowano pierwszą osobę zarażoną w Luboniu

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz działań podejmowanych w związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS -Cov-2 w Luboniu.

➡️ Dzisiaj odnotowano pierwszą osobę zarażoną. Osoba ta przebywa w izolacji w miejscu zamieszkania, bez objawów wymagających leczenia szpitalnego.

➡️ Podajemy, że na dziś tj. 15.04 br. liczba osób objętych kwarantanną, podlegających bezpośrednio nadzorowi Policji i niekorzystających z aplikacji to 42 mieszkających pod 18 adresami. Liczba osób korzystających z aplikacji „Kwarantanna domowa” to 18 mieszkających pod 13 adresami. W stosunku do poprzednich dni, odnotowaliśmy wzrost osób objętych kwarantanną i niekorzystających z aplikacji, ze względu na to, że ta liczba, od dwóch dni, uwzględnia również osoby mieszkające z osobą na kwarantannie.

➡️ Zwracamy Państwa uwagę na możliwość uzyskania świadczenia chorobowego przez osoby objęte kwarantanną po powrocie z zagranicy: https://www.zus.pl/…/zmiany-w-dodatkowym-zasilku-op…/2551095

➡️ Informujemy o ogólnopolskiej infolinii o Tarczy Antykryzysowej dla przedsiębiorców i ich pracowników. Pod numerem telefonów 732 122 500 lub 22 484 84 84 można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat rozwiązań zawartych w przygotowanej przez rząd Tarczy Antykryzysowej: https://www.gov.pl/…/ogolnopolska-infolinia-o-tarczy-antykr…

➡️ Miasto kupiło wielorazowe maseczki ochronne. W pierwszej kolejności przekazujemy je osobom, które nie są w stanie zapewnić ich sobie we własnym zakresie. Prosimy o kontakt telefoniczny z jednym z czterech punktów dystrybucji, a od piątku zaczniemy dostarczać maseczki bezpośrednio do Państwa domów:

➡️Żabikowo: Urząd Miasta
tel. 699 712 545, pn.-pt., godz. 8-15
➡️Lubonianka: MOPS
tel. 695 055 481, pn.-pt., godz. 7-15
➡️Lasek: Ośrodek Kultury
tel. 61 813 00 72, pn.-pt., godz. 8-15
➡️Stary Luboń: Straż Miejska
tel. 61 813 19 86, pn.-pt., godz. 8-12

Dodatkowo Miasto nie otrzyma maseczek w ramach akcji „Maseczki dla Polski”, o czym zostaliśmy dzisiaj poinformowani przez jej organizatorów. Ogromne zapotrzebowanie i liczba zgłoszeń z całej Polski wyczerpały ich zasoby.

Nieustannie apelujemy o zachowanie ostrożności oraz pozostanie w domach. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie, swoich najbliższych oraz całą społeczność #zostanwdomu

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Więcej z kategorii Na czasie

To Top
error:
Luboni

Pobierz bezpłatnie
POBIERZ